ZF

ZF

Manuvia, во соработка со Контекст Вработување за потребите на својот клиент ZF (светски произведувач на технологија и иновации во автомобилската индустрија со седиште во Словачка) има потреба од работници во Одделот за производство на следните работни позиции во Република Словачка:


Позиција

РАБОТНИК ВО ПРОИЗВОДСТВО

  1. Оператор за производство – монтажа
  2. Оператор за производство – работилница

Опис на работно место:

Производство на делови за автомобилската индустрија, спојки, двомаси замаци, конвертори на вртежен момент.


Бенефиции за вработените:

Полно работно време, бонус за празници и Божиќ, 2x годишно бонус за присуство, надстандардни лекарски прегледи, витамински пакети, додаток за патување до работа, надоместок за лојалност, придонес од работодавачот  за трет пензиски столб до 6% од бруто платата, награди за годишнини, надоместок за оброк од работодавачот обезбедени директно во компанијата, доплата за ноќна смена, доплата за работа за време на викенди и државни празници како и прекувремена работа. Прекувремена работа се доплаќа 25% плус.

Се работи во 3 и во 4 смени. Договор се потпишува на 24 месеци со можност за продолжување на истиот.


Плата нето:

од 850 – 1000 евра


Сместување:

Сместувањето е обезбедено и бесплатно во првите 6 месеци.

За повеќе информации за оваа можност за работа во Словачка побарајте нé нa тел: 078 274 420, или испратете ни ваша кратка биографија на следната емаил адреса: Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Повеќе информации за компанијата, погледнете овде: https://www.zf.com/slovakia/sk/home/home.html

O nama

Kontekst jeste tim sastavljen od diplomiranih filologa koji imaju ogromno iskustvo u sprovođenju programa kulturne razmene i bukvalno svaki član tima bar jednom bio učesnik jednog od studentskih programa, čime je Agencija Kontekst postala prepoznatljiva i poštovana agencija na celom Balkanu i šire.

Lokacija

Употреба на колачиња (Cookies)

Оваа веб-страна користи колачиња за автентикација, навигација и останати функции. Со користење на веб-страната се согласувате да ги добиете колачињата на вашиот уред.