ЗФ

ЗФ

Manuvia, во соработка со Контекст Вработување за потребите на својот клиент ZF (светски произведувач на технологија и иновации во автомобилската индустрија со седиште во Словачка) има потреба од работници во Одделот за производство на следните работни позиции во Република Словачка:


Позиција

РАБОТНИК ВО ПРОИЗВОДСТВО

  1. Оператор за производство – монтажа
  2. Оператор за производство – работилница

Опис на работно место:

Производство на делови за автомобилската индустрија, спојки, двомаси замаци, конвертори на вртежен момент.


Бенефиции за вработените:

Полно работно време, бонус за празници и Божиќ, 2x годишно бонус за присуство, надстандардни лекарски прегледи, витамински пакети, додаток за патување до работа, надоместок за лојалност, придонес од работодавачот  за трет пензиски столб до 6% од бруто платата, награди за годишнини, надоместок за оброк од работодавачот обезбедени директно во компанијата, доплата за ноќна смена, доплата за работа за време на викенди и државни празници како и прекувремена работа. Прекувремена работа се доплаќа 25% плус.

Се работи во 3 и во 4 смени. Договор се потпишува на 24 месеци со можност за продолжување на истиот.


Плата нето:

од 850 – 1000 евра


Сместување:

Сместувањето е обезбедено и бесплатно во првите 6 месеци.

За повеќе информации за оваа можност за работа во Словачка побарајте нé нa тел: 078 274 420, или испратете ни ваша кратка биографија на следната емаил адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Повеќе информации за компанијата, погледнете овде: https://www.zf.com/slovakia/sk/home/home.html

За Нас

Контекст е тим составен од дипломирани филолози кои имаат огромно искуство во спроведување на програмите за културна размена. Секој од тимот бил на некоја од програмите за културна размена. Наши карактеристики се исклучителна професионалност, висок стандард во комуникација, искрена и напорна работа со која Агенција Контекст стана препознатлива и почитувана агенција на целиот Балкан и пошироко.

Локација

Употреба на колачиња (Cookies)

Оваа веб-страна користи колачиња за автентикација, навигација и останати функции. Со користење на веб-страната се согласувате да ги добиете колачињата на вашиот уред.